Субсидії в Україні: хто і скільки тепер платитиме


У травні українцям перерахували розміри субсидій з урахуванням оновлених доходів і оновлених правил.

Частина сімей позбавлялася допомоги від держави, але й іншим платити доведеться більше, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Obozrevatel.ua.

За різними оцінками приблизно кожна п’ята сім’я залишиться без допомоги від держави. Частина з них втратить допомогу через врахування перелічених доходів, інші – через обмеження на максимальну площу квартир і вік особистого автомобіля.

До травня українці отримували знижки з урахуванням доходів за першу половину 2017 року. У травні ж субсидія розраховується виходячи з доходів, які українці отримували в другій половині минулого року. Таким чином, при перерахунку будуть враховувати осучаснити пенсії та підвищені зарплати.

Так, мінімальна зарплата в 2017 році становить 3200 гривень. Припустимо, що субсидія розраховується на сім’ю з двох осіб з двома мінімальними зарплатами. За формулою розрахунку субсидії, платити за комуналку вони повинні не більше 14,7 відсотка свого доходу. Тобто обов’язковий платіж з субсидією складе приблизно 945 гривень.

В опалювальний сезон такий дохід дозволяє отримувати комунальну знижку. А ось влітку зазначеної суми може вистачити на оплату комуналки в межах соціальних нормативів.

Середня пенсія в другій половині минулого року становила близько 2200 гривень. Два пенсіонери з такими пенсіями повинні платити за комуналку близько 10 відсотків свого сукупного доходу, тобто – 440 гривень. Всю решту суми покриє субсидія.


Як повідомлялось раніше, відсутність коштів у держбюджеті на 2018 рік змусить уряд позбавити багатьох українців субсидій.

Нагадаймо, за словами директора департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталія Музиченко близько 20% діючих субсидіантів можуть втратити право на пільги з початку нового опалювального сезону.

Також раніше в Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України пояснили, що верифікація субсидіантів виявила ряд системних проблем, тепер система субсидій буде соціально справедливою – державну допомогу отримуватимуть ті, хто дійсно її потребує.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/05/09/subsydiyi-v-ukrayini-hto-i-skilky-teper-platytyme/”

Похожие материалы (по тегу)