Верховній Раді пропонують перейменувати Дніпропетровщину. Чому це складно

Верховній Раді пропонують перейменувати Дніпропетровщину. Чому це складно
Група народних депутатів подала законопроект про внесення змін до ст. 133 Конституції України щодо перейменування Дніпропетровської області у Січеславську.

Документ № 8329 зареєстрований на сайті ВР.

"Запропонована назва області – Січеславська — є справді питомою для розглядуваного історико-географічного ареалу, відповідає світовій і вітчизняній практиці топонімічної номінації, найповніше відображає історично-географічні та соціально-культурні особливості краю", — йдеться у пояснювальній записці.

Автори законодавчої ініціативи наголошують, що перейменування Дніпропетровської області пов’язане з необхідністю приведення назв таких географічних об’єктів у відповідність до вимог закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Оскільки назва області містить згадку про Григорія Петровського (1878-1958) – партійного, більшовицького та радянського діяча, керівника революційного руху та голови ЦВК УРСР, одного з організаторів Голодомору 1932-33 років та чільного діяча тоталітарного комуністичного режиму в Україні, вона має бути змінена, наголошують автори законопроекту.

5 квітня позафракційний депутат Андрій Денисенко з Дніпропетровської області повідомляв, що у нього є 150 підписів нардепів під пропозицією перейменувати Дніпропетровську область на Січеславську. Тепер він значиться першим у переліку ініціаторів законопроекту.

Співавтор законопроекту Андрій Тетерук ("Народний фронт") підтвердив агентству "Інтерфакс-Україна", що нинішня ініціатива передбачає перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

"Пропонуємо назву Січеславська", – сказав Тетерук.

Він зазначив, що ініціювали законопроект понад 150 народних депутатів.

Як повідомлялося, 19 травня 2016 року Верховна Рада 247 голосами прийняла постанову про перейменування м. Дніпропетровська у Дніпро в рамках закону про декомунізацію. При цьому Дніпропетровська область зберегла свою назву. Справа в тому, що, на відміну від обласних центрів, для перейменування областей необхідно вносити зміни до Конституції.

У січні 2018 року оприлюднили петицію до президента щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську, однак вона набрала лише 4087 голосів підтримки з 25 000 необхідних...


Джерело статті: “http://expres.ua/news/2018/04/27/292867-verhovniy-radi-proponuyut-pereymenuvaty-dnipropetrovshchynu-chomu-skladno”

Похожие материалы (по тегу)