Барна Верховної Ради. Або чому депутатів треба карати у відповідності до Кримінального кодексу

Барна Верховної Ради. Або чому депутатів треба карати у відповідності до Кримінального кодексу
Барна Верховної Ради. Або чому депутатів треба карати у відповідності до Кримінального кодексу

Може ви ще й пам’ятаєте, як суворо покарали Барну за такі дії?

Так, доблесні правоохоронці не побачили у діях нардепа жодних ознак порушення кримінального або адміністративного кодексу.

Думаєте, що Барна поніс хоча б політичне покарання? Ви про це десь навіть читали?

Насправді, жодного покарання Барна досі не поніс. На 17-ий день після інциденту так і не здійснилися "гучні" заяви парламентарів та повідомлення українських ЗМІ.

Нагадаю, що 11 грудня було заявлено про два види покарання для Барни:

- виключення з фракції БПП;

- відсторонення від участі у 5 засіданнях Верховної Ради.

Досі нічого з цього не сталося.Барна досі залишається в БПП


У день інциденту десятки/сотні українських ЗМІ повідомили про виключення Барни з фракції БПП.Сьогодні вже 28 грудня, а Барна досі залишається у лавах БПП. Ось його сторінка на офіційному сайті Верховної Ради:Справа у тому, що з якихось причин Володимир Гройсман не знайшов однієї хвилини, щоб оголосити чи-то рішення фракції про виключення Барни, чи-то заяву самого Барни про вихід. Без оголошення спікера депутат буде залишатися у БПП. Принаймні до кінця січня, коли плануються наступні пленарні засідання Верховної Ради.

До того часу вже і українці можуть призабути повідомлення ЗМІ про виключення Барни. Тож журналістам та редакторам можна бути тупо скопипастити свої старі повідомлення про подію, яка, можливо, станеться колись у мабутньому.Барна відвідав 5 "заборонених" засідань Верховної Ради


Відсторонення Барни від участі у засіданнях Верховної Ради. Таке покарання для депутатавимагав Гройсман:Така жорстка реакція Голови Верховної Ради зібрала десятки репостів та сотні лайків у Фейсбуці. Але у реальності не відобразилася.

Після 11 грудна парламент 5 днів працював у пленарному режимі. Увесь цей час Барна спокійнісінько перебував у сесійній залі.

Ось результати його письмової реєстрації:За цей час відбулося 167 голосувань. Три чверті з них Барна підтримав кнопкою "за", і лише під час кожного 20-го голосування він був "відсутній". Як же ж такого бійця можна втратити для коаліції?

Чому ж не відбулася подія, про яку так само повідомили українські ЗМІ? Справа у тому, що рішення про відсторонення Барни від участі у 5 засіданнях Ради ухвалив регламентний комітет. Але затвердити це рішення мала Верховна Рада своїм голосуванням. І знову ж таки, після своєї жорсткої реакції Гройсман не знайшов часу для голосування за покарання Барни.

Така вона "жорстка" боротьба з порушниками Регламенту та депутатської етики у парламенті.Українська забава: потриматися за прем’єра за кілька сот гривень


Якби Барну і відсторонили від участі у засіданнях, то назвати це покаранням важко було б. Це скоріше було б позаплановою відпусткою для нардепа.

Ну уявіть: вам роботодавець у вигляді покарання забороняє 5 днів приходити на роботу:)

Думаєте, відсторонення вдарило б по кишені Барни? Теж ні. 5 прогулів для депутата з зарплатою на рівні 4700 грн "коштує" лише кілька сот гривень. А якщо депутат не заходить до сесійної зали, але у кулуарах ставить підпис у табелі реєстрації, то взагалі не втрачає жодної копійки.

Подивіться на це з іншого боку: скільки знайдеться охочих потримати прем’єра, якщо за це дають 5 вихідних і стягнення у кілька сот гривень? Та така забава могла б значно поповнити український бюджет!Карати депутатів потрібно у відповідності до Кримінального кодексу


Історія з Барною є черговим підтвердженням: карати депутатів за негідні вчинки потрібно не за якоюсь окремою нормою, а у відповідності до кримінального та адміністративного кодексу. Наприклад, влаштував бійку у сесійній залі – пішов за статею "хуліганство". Тільки так.

Особливо закликаю саме до такого підходу авторів законопроекту N1895 "щодо накладення стягнення на народного депутата за порушення вимог щодо особистого голосування". Замість покарання у вигляді відсторонення кнопкодавів від 10 пленарних засідань Ради краще внести статтю до кримінального кодексу "фальсифікація голосування у Верховній Раді шляхом неособистого голосування". Перше ж покарання за цією статею на корню б вбило бажання депутатів тиснути кнопки за сусіда.

УП


Похожие материалы (по тегу)