Розшукуваний МВС відеоблогер розповів, хто зрежисував відео із Саакашвілі та російським олігархом

Розшукуваний МВС відеоблогер розповів, хто зрежисував відео із Саакашвілі та російським олігархом
Розшукуваний МВС відеоблогер розповів, хто зрежисував відео із Саакашвілі та російським олігархом

Відомий блогер Володимир Тищенко, якого розшукує МВС, виклав відео, в якому розповідає, що скандальне відео зустрічі Саакашвілі з російським олігархом Мазепіним в Одесі зрежисував політтехнолог Сергій Дідковський, за спиною якого ховається фігура Ігоря Коломойського, який спробував у такий спосіб «втопити» Саакашвілі. Про обставини свого журналістського розслідування Тищенко розповів у блозі на сайті видання Інформаційний Акцент.

Як твердить Тищенко, політтехнолог Сергій Дідковський працює в компанії «Ольшанський і партнери», яка надає послуги з поліпшення і захисту репутації перших осіб та формування іміджу клієнта в Інтернеті. За словами блогера, він встановив деякі обставини появи цієї сенсації:

«30 жовтня 2015 року на своїй сторінці у Facebook політтехнолог Дідковський виклав пост, у якому йдеться про те, що кремлівські олігархи почали розбігатися від Путіна і що один із них «конкретно заходить в Україну». Також політтехнолог зазначає, що у російського мільярдера Дмитра Мазепіна, який збирається придбати Одеський припортовий завод, уже була зустріч із Саакашвілі, й завершилася вона успішно.

Цього ж дня цю інформацію поширюють три інтернет-видання: From-ua,«Экономические известия» та «Контракты.ua». З посиланням на Дідковського вони розповідають про те, що незадовго до початку місцевих виборів в Одесі відбулася зустріч Мазепіна і Саакашвілі. Під час зустрічі було підняте питання про майбутнього власника Одеського припортового заводу, і про підтримку яку українська сторона готова надати російському олігарху. Після цього інші ЗМІ починають розкручувати тему, що Саакашвілі гальмує приватизацію Одеського припортового заводу в інтересах російського бізнесу».

Як приклад спрямованої інформаційної атаки блогер наводить матеріал інтернет-видання «Дзеркало тижня», де в статті «Навіщо Саакашвілі гальмує приватизацію ОПЗ?» з посиланням на російське видання «Дни» зазначено, що «власник холдингу «Уралхім» Дмитро Мазепін, який зацікавлений у придбанні ОПЗ, вже вів переговори про купівлю заводу з головою Одеської облдержадміністрації Михеїлом Саакашвілі».Водночас, російське видання «Дни» пише, що цю інформацію вони передрукували з київської газети «Экономические известия», яка її взяла з Facebook-сторінки політтехнолога Сергія Дідковського.

Тищенко переконаний, що ці статті робилися з метою сформувати у суспільстві думку, що одеський губернатор веде таємні перемовини з російським олігархом, і щоби після появи відео про їхню зустріч уже ні в кого не виникало сумніву в достовірності цього «відеодоказу»:

«Першим, хто поширив скандальне відео з Саакашвілі, був сайт From-ua, який, 30 жовтня також першим поширив інформацію політтехнолога Дідковського про «таємну» зустріч в Одесі. Побачивши, що після скандалу на Раді реформ більшість українців у конфлікті перебувають на боці Саакашвілі, наступного дня, 15 грудня, речник МВС Артем Шевченко на своїй Facebook-сторінці поширює відео «таємної» зустрічі, коментуючи що «це є та сама зустріч і перемовини в Одесі глави тамтешньої ОДА і російського хімічного олігарха».

Після цього більшість ЗМІ виклали інформацію в тому контексті, що МВС поширило відео зустрічі Саакашвілі з власником «Уралхіма». Але побачивши, що суспільство не повірило речнику Авакова, 21 грудня міністр заявив, що дане відео може бути фейковим».

Аналізуючи відео, блогер звертає увагу на кілька суттєвих нестиковок і відвертих «ляпів», які доводять «фейковий» характер запису:

«Чи не абсурдно виглядає той факт, що міністр, прочитавши на невідомому сайті якусь інформацію, не перевіривши її достовірність, почав з цього приводу проводити розслідування прямо на Раді реформ в Адміністрації Президента? Постає запитання: чому тоді керманич МВС не порушив жодної кримінальної справи проти олігарха Коломойського, про зловживання якого в Інтернеті є прірва матеріалів?

Переконаний, що цю гру затіяв саме Ігор Коломойський, який, маючи свої потужні інформаційні ресурси, сподівався потопити Саакашвілі в інформаційному лайні».

http://www.akcent.org.ua/


Похожие материалы (по тегу)