Україну чекає валютний дефіцит: прогнози банкірів


Після кількох днів застою на міжбанку росте попит на долар, через що курс вже піднявся на 5 копійок і може продовжувати рости далі на тлі валютного дефіциту.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на UBR, такий прогноз озвучили вітчизняні банкіри.

13 червня покупці долара підняли долар до 26,1450-26,15₴/$. Експерти відзначають активізацію спекулянтів, які почали розгойдувати діапазон торгів, а банки наростили сьогодні обсяг торгів з $287,7 млн. до $308,24 млн.

При цьому на ринку виникає новий ризик — зростання попиту на готівковий долар через дрібних фермерів, які по ходу збору врожаю люблять розгортати миттєві продажу зерна — буквально з машини, з цього швидко отримують гривню і тут же намагаються конвертувати її у валюту. Поки це не сильно позначилося на курсі, в обмінниках курс подорожчав на 2-3 копійки. Саму дешеву валюту продавали невеликі банки (Комінвестбанк, Банк¾) або небанківські фінустанови — з 26,05₴/$.

Фінансисти розходяться у прогнозах, що буде далі з курсом. Одні не бачать об’єктивних причин для подорожчання валюти, інші прогнозують зростання долара і втручання НБУ для врегулювання ситуації.


Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, гривня очолила список валют, які зміцнилися до долара.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/06/14/ukrayinu-chekaye-valyutnyj-defitsyt-prognozy-bankiriv/”

Похожие материалы (по тегу)