Учні Малодівицької школи стали переможцями хакатону "IT-школяр"

Участь у ньому взяли 47 вихованців трьох пілотних шкіл Києва і Чернігівщини
На завершення факультативних занять в рамках соціального освітнього проекту «IT-школяр» в Києві відбувся дводенний учнівський хакатон.

Участь у ньому взяли 47 вихованців трьох пілотних шкіл Києва і Чернігівщини.

«Освіта — це ваш паспорт у майбутнє. Це не дипломи або сертифікат, це ваші знання. “IT-школяр” об’єднав команду професіоналів, які понад усього прагнуть зробити освіту в Україні якіснішою. Ми робимо ставку на вас. Впевнений у наступні два дні вам вдасться впоратися зі складними завданнями, втілити в життя всі свої ідеї і змінити життя власних шкіл», — сказав на відкритті автор проекту «IT-школяр», віце-президент АППУ Валерій Омельченко.

Хакатон на тему «Цифрова школа майбутнього» проводився за методикою Cisco. Учасники у складі 7 команд мали визначити найактуальнішу проблему власної школи, запропонувати рішення, розробити прототип, бізнес-модель і захистити проект перед журі. В роботі командам допомагали надані партнерами комп’ютери і конструктори, а також досвідчені ментори: керівник Brain Basket Foundation Ілля Онищенко, керівник Центру робототехніки Boteon Олексій Резниченко, головний операційний директор IT Education Academy Микола Гугулі, інструктор навчального центру «Сократ» Роман Черненко, вчитель інформаційних технологій НВК №141 «ОРТ» міста Київ Тетяна Лук’янчук. Проекти оцінювало журі: радник ради директорів Ciklum holdings Марина Вишегородських, голова Комітету з цифрових технологій в освіті при МОН Тетяна Нанаєва, керівник програм Cisco Networking Academy Олена Домотенко, Resource Development Lab Head, EPAM Євген Тихонов і керуючий ЦеХАБ Ігор Варянко.

Хакатон мав на меті перевірити знання і навички, здобуті учнями під час факультативів з програмування, робототехніки, розробки сайтів, 3D-моделювання тощо. За його підсумками перше місце посіла команда ACDC, що об’єднала учнів Малодівицької ЗОШ (Чернігівська область) та НВК №167 (Київ). Вони розробили проект вироблення електроенергії для шкіл за рахунок відкриття і закриття дверей шляхом встановлення на них генераторів.

Друге місце посіла команда «Динаміт» з проектом System Door. Діти запропонували технологію контактних браслетів для учнів, батьків і вчителів, аби унеможливити доступ посторонніх осіб у навчальні заклади. Третьою стала команда Avengers з проектом автоматизованої системи пошуку книжок у бібліотеках. На прикладі макету діти «запрограмували» книжкову полицю, яка при введені коду потрібної книжки одразу висуває її вперед. Призи для команд надала компанія Цитрус — планшети Lenovo (1 місце), 3D ручки (2 місце), повербанки (3 місце).

«Крім дітей тут присутні і вчителі, які дивляться на цей хакатон не просто як на змагання, а як на можливий новий формат навчання в школах. Адже зараз вже в 5 і 6 класах починають виростати інженери, які згодом зроблять нашу країну надзвичайно успішною. Ми віримо в вас», — сказала Олена Домотенко. Крім хакатону протягом двох днів діти відвідували з екскурсіями найтехнологічніші компанії столиці: офіс Microsoft Україна, Unit City, HUB 4.0, Арт-завод «Платформа».

Партнерами хакатону стали ЦеХАБ, Cisco Networking Academy, Цитрус, STEM-центр «Сократ», IT Education Academy, НВК 141 «ОРТ» міста Київ, HUB 4.0, Центр робототехніки Boteon, BrainBasket Foundation, DIXI-Education. У дорозі дітей застрахувала компанія VUSO.Джерело статті: “https://znaj.ua/society/uchni-malodivyckoyi-shkoly-staly-peremozhcyamy-hakatonu-it-shkolyar”

Похожие материалы (по тегу)